Zmieniamy się na lepsze, w trosce o środowisko!

Każdego roku 8 milionów ton plastikowych śmieci spływa z krajów przybrzeżnych do oceanów. To tak, jakby co 30 cm od wybrzeży całego świata wyrzucić 5 worków na śmieci.

W ciągu ostatnich 15 lat wyprodukowano połowę całej światowej produkcji tworzyw sztucznych. Produkcja ta rośnie wykładniczo: z 2,3 mln ton w 1950 r. do 448 mln ton w 2015 r. Liczba ta ma się podwoić w 2050 r.


W związku z tym scenariuszem w swoim nowym projekcie obraliśmy za cel lepszą interakcję z naszą planetą, zwiększając swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój środowiska.

Od teraz każde opakowanie PURO będzie w 100% wolne od plastiku.
 

Z przodu i z tyłu opakowania klienci znajdą wszystkie kluczowe cechy produktu, które są wyrażone za pomocą intuicyjnych ikon. Chcemy, aby nasze opakowanie były przejrzyste i czytelne, a całość bardziej harmonijna.

Co oznacza ikona Forest Stewardship Council* ?

FSC to etykieta środowiskowa potwierdzająca, że nasze opakowania pochodzą z lasu zarządzanego w sposób zrównoważony.

*Forest Stewardship Council (FSC) jest międzynarodową, wielostronną organizacją non-profit powstałą w 1993 roku, która promuje odpowiedzialne zarządzanie światowymi lasami.

Co reprezentuje zielony liść na opakowaniu ?

Zielony liść oznacza Pakiet FSC w 100% bez plastiku i pokazuje, że PURO chce dołączyć do walki z zanieczyszczeniem plastikiem.

 

KROPLA DO KROPLI ...
 

Wiemy, że ta akcja nie uratuje środowiska. Podejmujemy jednak wyzwanie ulepszenia i przyjmowania coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Zdajemy sobie również sprawę, że powinniśmy osiągnąć znaczenie więcej niż tylko ten cel, ale kropla do kropli chcemy coś zmienić i pomóc konsumentom dokonać odpowiedzialnego i odpowiedniego wyboru dla naszej planety.