F.A.Q.

Dlaczego moje etui się porysowało?

– taka jest właśnie rola etui, żeby absorbować niektóre oddziaływania zewnętrzne w celu uniknięcia uszkodzenia (w tym przypadku porysowania) samego urządzenia.

Zakupiona torba/etui do notebooka 15,6” nie pasuje do niego, pomimo że w opisie produktu była wzmianka, że to model do sprzętu o tej właśnie przekątnej.

– wymiary toreb/pokrowców/etui wyrażone w calach przekątnej wyświetlacza urządzenia podawane są jedynie dla szybkiego zawężenia obszaru poszukiwań odpowiedniego modelu akcesorium. Każde uniwersalne akcesorium ma podane dokładne wymiary komory na urządzenie, do którego jest przeznaczone i jedynie te wymiary mogą służyć do sprawdzenia kompatybilności akcesorium z urządzeniem.

Etui porysowało mój telefon.

– to nie etui rysuje urządzenie, a zabrudzenia typu kurz i pył, które dostają się między etui a urządzenie na które jest założone. W zależności od warunków, w jakich używamy telefonu, zalecane jest co jakiś czas (raz na tydzień, na miesiąc), zdjąć etui z urządzenia i wyczyścić je od wewnętrznej strony, stykającej się z chronionym urządzeniem. Utrzymywane w czystości etui nie wpływa negatywnie na urządzenie, które ochrania.

Białe etui zostało zabrudzone w sposób uniemożliwiający jego całkowite wyczyszczenie.

– faktura powierzchni i materiały, z którego zostały wykonane niektóre produkty są bardziej podatne na oddziaływanie ludzkiego potu, farbowanie ubrań, itp. W takich przypadkach połączenie tych wszystkich brudzących składowych może powodować nieodwracalne zmiany w kolorze produktu. Dotyczy to głównie kolorów bardzo jasnych, białych, w połączeniu z materiałem, który ma powierzchnię przypominającą zamsz.

Folia ochronna na ekran nie pokrywa całej powierzchni ekranu.

– producenci folii, którzy mają doświadczenie w ich projektowaniu i produkcji, celowo zmniejszają ich rozmiary o około 0,3 – 1,3 mm (ale nie jest to regułą) po to aby:

  1. przy używaniu etui ochronnego którego brzegi zachodzą na krawędzie ekranu, folia nie była podrywana, zahaczana przez tą właśnie zachodzącą na ekran część etui, bumpera, itp.
  2. przy ekranach z owalnymi płaszczyznami krawędzi, np. Nokia Lumia, folia dobrze przylegała do płaskiej części ekranu i nie była „zawijana” na owal, na którym jest narażona na poderwanie z uwagi na jej stosunkowo małą elastyczność a przez to niemożność należytego przylegania do krawędzi owalnych.

W każdym wypadku folie chronią najintensywniej wykorzystywaną część ekranu dotykowego, który jako taki chroniony jest w całości.